ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
 

 
  در کلوب داغش کن :داغ کن - کلوب دات کام   ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 931  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


پدر جان با من بازی کن ...تحقیقات جدید نشان داده نوع بازی هایی که مادرها با فرزندشان انجام می دهند با بازی هایی که معمولا پدرها انجام می دهد، متفاوت است.

کودکانی که هر دو نوع بازی را دارند به خوبی فعالیت‌های مناسب زندگی را می‌آموزند و رشد سالم و متعادل تری را دارند.
اما کودکانی که پدرشان آن‌ها را به سمت بازی با مادر سوق می‌دهد، این تفاوت‌ها را یاد نمی‌گیرند.

وقتی پدر با فرزندش بازی می‌کند بیشتر به دنبال خوشگذرانی با اوست، از دیدن لبخند فرزند احساس خوشبختی می‌کند و با او می‌خندد. برعکس بازی‌های مادرانه بیشتر آموزشی است و مادر ترجیح می‌دهد حین بازی به فرزندش آموزش دهد.

وقتی پدر با فرزندش بازی می‌کند دوست دارد دست و پاهای فرزندش را تکان دهد و کمی که او بزرگ‌تر می‌شود، به دنبال او می‌دود و کمی بعد‌تر کله‌معلق زدن را به فرزندش می‌آموزد.

بسیارند مادرهایی که از کشتی گرفتن بیزارند اما یکی از سرگرمی‌های پدر و فرزند به خصوص پدر و پسر کشتی گرفتن است.

مادر‌ها می‌ترسند این بازی فرزندان‌شان را خشن بار بیاورد اما نتایج بررسی‌های جدید محققان نشان داده بازی‌های جنگی که پدر با مهربانی با فرزندش انجام می‌دهد به او کنترل احساسات را می‌آموزد و یاد می‌دهد حتی در زمان جنگ و دعوا نیز می‌توان بر احساس خشم غلبه کرد.

در مقابل این بازی‌های فیزیکی، مادر بازی‌های چشمی مانند پانتومیم و شکلک درآوردن را به فرزندش آموزش می‌دهد. آواز خواندن همراه با حرکات دست نیز از جمله دیگر بازی‌های رایج بین مادر و فرزند است.

مادر‌ها بیشتر از پدر‌ها برای فرزندان‌شان اسباب‌بازی می‌خرند و سعی می‌کنند آن‌ها را با وسایل گوناگون آشنا کنند. مادر‌ها عاشق قصه‌گفتن هستند و به کمک کلمات و جملات لذت خواندن و ماندن در دنیای تخیلی را به کودک می‌آموزند.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت بازی‌های پدرانه بیشتر بازی‌های بدنی محرک هستند که باعث هماهنگی بهتر دست و پا و خلاقیت کودک می‌شوند و بازی‌های مادرانه بیشتر بازی‌های آرامی هستند که زبان، تخیل و درک کودک را بالا می‌برند.

کودک هنگام بازی با والدین، دو دنیای مختلف را تجربه می‌کند، دنیاهایی که مکمل هم هستند و آموزش‌های هر دو زندگی را به او می‌شناساند.

در مورد کودکانی که از داشتن نعمت پدر محروم هستند، توصیه می شود حتما افراد جایگزین پدر مثل پدر بزرگ، عمو و دایی زمانی را برای بازی با کودک در نظر بگیرند.

کودکانی که از داشتن مادر محرومند هم مادر بزرگ، خاله و عمه می توانند زمانی را برای بازی های زنانه با کودک اختصاص دهند.ازرگانی مهام تجارت
نماینده انحصاری محصولات کودک و مادر سویت بی بی(sweetbaby) در ایران
تلفکس:04433465777
موبایل:09144419510
ایمیل:info@sweet-baby.ir
وبسایت رسمی سوییت بی بی
www.sweet-baby.ir

کد خبر:  1549207
فرستنده: sw sw
گروه:
Tags:

امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:


 
اخبار و مطالب علمی سلامت مادر و کودک فروشگاههای اینترنتی فروش آنلاین محصولات سویت بیبی استانداردها و نشان های محصولات کودک sweet-baby

اعطای نمایندگی محصولات کودک و مادر سویت بیبی


 
 
©   کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت بازرگانی مهام تجارت محفوظ میباشد      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران